Національна філармонія УкраїниПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ВОКАЛІСТІВ ІМЕНІ БОРИСА ГМИРІНаціональна музична академія України ім. П.Чайковського
Українська English Русский
Фонд Бориса Гмирі Написати листа
Новини

28-03-2007 Вийшла у світ книга «Гмиря і Шостакович»

        28 березня 2007 року побачило світ мистецьке видання «Гмиря і Шостакович» - результат дослідження творчих і людських взаємин Гмирі і Шостаковича, двох геніальніх митців ХХ сторіччя.
        У виданні всебічно проаналізований творчий процес та результат праці співака й композитора над циклом романсів «П’ятиденка». Розкрито справжню причину відмови Гмирі співати партію баса «Бабин Яр» у Тринадцятій симфонії Шостаковича, спростовані всілякі інсинуації довкола цієї відмови.
        Цікавим є розділ, присвячений тематичним вечорам «Слухаємо Бориса Гмирю», які на початку 70-х років заснувала Віра Августівна Гмиря – дружина співака в його оселі, де звучала музика й Дмитра Шостаковича.
        Дослідження ґрунтується на багатому архівному матеріалі й подається як біомемуарне, історико-музичне та джерелознавче видання.
        Книжка буде цікавою для шанувальників мистецтва Гмирі та Шостаковича, корисною для вокалістів-професіоналів, викладачів та студентів консерваторій, учнів музичних училищ.
        Природним доповненням до видання автори вважали випуск компакт-диску прем’єрного концерту Б. Гмирі, що відбувся 16.05.1956 р. в Колонному залі ім. Миколи Лисенка Київської філармонії і мав великий успіх. На концерті був присутній Д. Шостакович.

 
© Ганна Принц, Наталія Цимбаліста
  З питань спонсорства звертатися за телефоном: +38 044 279-17-07, prints@meta.ua
  © Усі права захищені. Несанкціоноване використання матеріалів Сайту в комерційних і   рекламних цілях буде оскаржено Фондом Бориса Гмирі в суді.